Тузловські лимани
 

"Тузловські лимани" адрес и контакты:

Адрес:
Телефон:04844 31196
Полное название: Національний природний парк Тузловські лимани
Еще названия:Национальный природный парк Тузловские лиманы
Категории:
 • Достопримечательности Татарбунар
 • Интересные места Татарбунар
 • Сайт:http://tyzlivski-luman.ucoz.com

  Последние новости

  Все новости
   

  Лучшие заповедники Украины

  Лучшие заповедники Украины
  Добавлено 2014-01-26 14:08:20

  На территории Украины практически нет такого места, где не ступала бы нога человека. Здесь все заселено и исследовано. Но есть такие местности, которые охраняются на общегосударственном уровне. Их принято ...

   
  Читать Дальше
   

  Національний природний парк Тузловські лимани

  Національний природний парк «Тузловські лимани» входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

   Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України. 

     Правові засади функціонування визначаються Конституцією України, Законами України «Про екологічну мережу України», «Про природно-заповідний фонд України», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки», іншими нормативними актами України та Положенням.

       Місцезнаходження центру НПП « Тузловські лимани» - 45?46` 00``с.ш., 29?59`00`` в.д.

       Площа – 27865,0000 га..

       Висота над рівнем моря – мінімальна - -18 м, максимальна - + 20 м, середня- 1 м.

       Земельна власність: до території Парку включено 27865,00 гектарів земель державної власності (100%), а саме: 2022,00 гектара земель запасу (у тому числі 316,831 гектара земель піщаної коси Чорного моря) та 1705,169 гектара земель водного фонду (частина озер Шагани, Алібей та Бурнас), що надаються національному природному парку в постійне користування, і 25843,00 гектара земель (у тому числі 3233,18 гектара земель запасу), 541,00 гектара земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства "Саратське лісове господарство", 21186,03 гектара земель водного фонду (частина озер Шагани, Алібей, Бурнас, а також озера Солоне, Хаджидер, Карачаус, Будури, Мартаза, Магалевське, Малий Сасик, Джантшейське) та 882,79 гектара прилеглої акваторії Чорного моря шириною 200 метрів), що включаються до складу національного природного парку без вилучення.

        Площа, яка надана у постійне користування НПП - 2022,00 га.

       Тузловська група лиманів з 1993 року рішенням обласної ради від 01.10.93 р. № 496-ХХІ «Про заходи по збереженню і розвитку природно-заповідного фонду області» зарезервована для заповідання, однак свого часу заповідний об’єкт не було створено через відсутність відповідного бюджетного фінансування. З 1995 р.  постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.95 р. № 935 водно-болотні угіддя «Шагани-Алібей-Бурнас» включені до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення згідно з критеріями Рамсарської конвенції.

       Загальнодержавною програмою формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки передбачено забезпечення охорони водно-болотних угідь міжнародного значення та розробку їх менеджмент-планів, що відображається у рішенні Одеської обласної ради від 18.11.05 р. № 705-ІУ.

       Природоохоронний статус території підтверджується й рядом інших нормативно-правових актів. Так, у Загальнодержавній програмі охорони та відтворення довкілля Азовського і Чорного морів, затвердженій Законом України від 22.03.2001р. № 2333-III пункт 3.2. «Збереження середовища існування біологічних видів» визначає необхідність «Забезпечення подальшого збільшення площі територій та об'єктів природно-заповідного фонду, а також їх упорядкування».

       У 2007 році у статті 4 Закону України від 22.02.2007 р. № 685-У «Про ратифікацію Протоколу про збереження біорізноманіття та ландшафтів Чорного моря до Конвенції про захист Чорного морі від забруднення» наголошено на необхідності створення у прибережній смузі Чорного моря природно-заповідних об’єктів: «Кожна Договірна Сторона вживає всіх необхідних заходів для охорони, збереження, поліпшення та управління в сталий та екологічно безпечний спосіб районами особливої біологічної або ландшафтної цінності, перш за все шляхом створення заповідних територій...».

       В Указі Президента України «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів» від 1 грудня 2008 р. № 1129/2008  наголошено: «З метою забезпечення підтримання екологічної рівноваги, збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів , які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність, прискорення формування національної екологічної мережі постановляю: Підтримати ініціативу обласних державних адміністрацій щодо створення національного природного парку «Тузловські лимани», Одеська область. »

       З метою збереження, відтворення i раціонального використання природних комплексів причорноморських лиманів, що віднесені до водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарська конвенція), які мають високе природоохоронне, естетичне, наукове, рекреаційне та оздоровче значення, Указом Президента України від 01 січня 2010 року № 1/2010 у Татарбунарському районі створений Національний природний парк «Тузловські лимани».

       НПП «Тузловські лимани» офіційно створено 07.09.2011. Наказ №320 Мінекології та природних ресурсів про затвердження Положення «Про створення національного природного парку «Тузловські лимани», відповідно до статей 5, 12, 20 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

       Лимани здавна привертали до себе увагу як об'єкти солевидобутку, подальший інтерес до лиманах викликаний використанням мулів в бальнеологічних цілях. 

       Татарбунарський район - це третина всіх чорноморських пляжів (курорт Расейка, села Приморське і Катранка, село Лиман, курорт Лебедівка) і перебувають на екологічно чистій території Одеської області.

       Природа на території, прилеглій до лиманів дійсно багата і характеризується різноманітними заплавними ландшафтами, специфічною флорою і фауною. 

       Найбільш цінним є ділянка Тузловських лиманів - Приморська коса, від села Приморське до курорту Лебедівка.

  "Національний природний парк Тузловські лимани" находится по адресу: Татарбунары, ул. Советской Армии, 5. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Тузловські лимани", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "Татарбунары, ул. Советской Армии, 5"! Если Вам нравится "Тузловські лимани" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   

  Отзывы & Вопросы (0)

  Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Краеведческий музей в Татарбунарах 0,001 км.
  Успенская церковь в Татарбунарах 0,001 км.
  Національний природний парк Тузловські лимани 0 км.
   
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты